O nas Dla dorosłych Dla dzieci Grafik Aktualności

LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE

Leczenie z zastosowaniem implantów zębowych jest najbardziej zbliżone do naturalnej anatomii i fizjologii narządów żucia. Co ważne, przy odbudowie implantologicznej nie ma konieczności szlifowania i koronowania zębów sąsiadujących. W wyniku takiego leczenia nie otrzymujemy "atrapy" maskującej brak zęba jak przypadku zastosowania mostu, lecz "nowy ząb" z funkcjami mechanicznymi i estetycznymi.

Zabieg wszczepienia implantu/implantów poprzedzony jest wnikliwą analizą zdjęć rentgenowskich oraz tomografii komputerowej, specjalistycznymi pomiarami, doborem wielkości implantu i zaplanowaniem jego posadowienia, jak również szczegółowym wywiadem medycznym.

Większość osób może poddać się leczeniu implantologicznemu. Istnieją jednak również przeciwwskazania, najważniejsze z nich to: ciężkie choroby psychiczne, nieustabilizowana cukrzyca, choroba nowotworowa, skrajny zanik tkanki kostnej, całkowity brak nawyków higienicznych. Nie wykonuje się również zabiegów implantologicznych u osób w zbyt młodym lub zbyt zaawansowanym wieku, kobietom w ciąży.

Leczenie implantologiczne podzielone jest na dwa etapy: chirurgiczny i protetyczny.

Podczas pierwszego, implant – mała tytanowa śruba z wewnętrznym nagwintowanym kanałem – umieszczona zostaje w kości żuchwy lub szczęki i będzie następnie pełnić funkcję korzenia dla nowego zęba. Śruba jest wykonana z tytanu, który jest całkowicie biozgodny i integruje się z organizmem. W trakcie gojenia kość odbudowuje się szczelnie wokół implantu powodując tym samym stabilne i trwałe umocowanie nowego zęba. Sam zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Trwa 1–3 godzin, w zależności od ilości implantowanych śrub. Aby wprowadzić implant, lekarz rozcina płat śluzówkowo-okostnowy, a następnie za pomocą specjalnych frezów preparowany jest w kości otwór, specjalnie dopasowany do wielkości implantu.

 

 

Informator
Kontakt
Home Powrót
Polityka prywatności